100 LAT NIEPODLEGŁEJ

Pragniemy poinformować, że w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski, jak również w trosce o wychowanie waszych dzieci Archidiecezjalne Przedszkole im. św. Mikołaja pragnie również włączyć się w te obchody. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w konkursie: „ DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ- 100-lecie Niepodległej”- dnia 10 maja 2018 godz.16.30 Zasady uczestnictwa (do wyboru jedna z poniższych propozycji): Plastyczny plakat niepodległościowy (prace wykonujemy w dowolnym formacie, wspólnie dzieci z rodzicami, technika wykonania pracy jest dowolna) Piosenka patriotyczna ”Piękna nasza Polska cała” (dzieci z rodzicami przygotowują piosenkę o tematyce niepodległościowej) Wiersz o tematyce patriotycznej (dzieci z rodzicami przygotowują wiersz o tematyce niepodległościowej) Cele konkursu: Budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Popularyzowanie poezji, piosenki patriotycznej Zachęcanie do występów z rodziną na scenie Prezentacja umiejętności dzieci Rozwijanie zdolności aktorskich, muzycznych, artystycznych i plastycznych. Zgłoszenia do konkursu: należy kierować do wychowawcy grupy do dnia 27 kwiecień 2018 roku.